Цивільний (гражданский) кодекс України

Головна >> Про Звернення Верховної Ради України до парламентів держав - гарантів безпеки України та міжнародних організацій

Про Звернення Верховної Ради України до парламентів держав - гарантів безпеки України та міжнародних організацій

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про Звернення Верховної Ради України до парламентів держав - гарантів безпеки України та міжнародних організацій

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 12, ст.213)

Верховна Рада України постановляє:

1. Схвалити Звернення Верховної Ради України до парламентів держав - гарантів безпеки України та міжнародних організацій (додається).

2. Голові Верховної Ради України направити текст Звернення Верховної Ради України до парламентів держав - гарантів безпеки України та міжнародних організацій.

3. Ця Постанова набирає чинності з моменту її прийняття.

Голова Верховної Ради України

О.ТУРЧИНОВ

м. Київ
2 березня 2014 року
№ 845-VII
Додаток
до Постанови Верховної Ради України
від 2 березня 2014 року № 845–VII

ЗВЕРНЕННЯ
Верховної Ради України до парламентів держав - гарантів безпеки України та міжнародних організацій

1 березня 2014 року Рада Федерації Федеральних Зборів Росії ухвалила рішення щодо можливості використання збройних сил Росії на території України. Ще раніше російські війська увійшли на територію України в Криму під надуманим приводом захисту російськомовного населення.

Ці дії Російської Федерації як постійного члена Ради Безпеки ООН, якого з Україною пов’язує Договір про дружбу, співробітництво і партнерство, є неприпустимими.

Дії Росії є кричущим порушенням всіх засадничих принципів міжнародних відносин і підривають основи безпеки на Європейському континенті.

Верховна Рада України наголошує, що Україна стала першою і наразі єдиною державою в світі, яка добровільно, за власною ініціативою відмовилася від ядерної зброї та ліквідувала всі її запаси під міжнародним контролем.

Умовою такого безпрецедентного кроку стало надання 1994 року з боку Росії, Сполученого Королівства та США, до яких згодом приєдналися Франція та КНР, гарантій безпеки, зафіксованих у Меморандумі про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум).

Росія як одна з держав - гарантів зобов’язалася утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, а також поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України.

У зв’язку з військовими діями Російської Федерації проти України Верховна Рада України звертається до парламентів держав - сторін Будапештського меморандуму та міжнародних організацій із закликом:

направити спеціальні моніторингові місії з метою ознайомлення з реальним станом справ в Україні;

звернутися до своїх урядів для надання необхідної допомоги з охорони ядерних об’єктів в Україні.

Верховна Рада України запрошує ООН, ОБСЄ, Раду Європи, Європейський Союз, НАТО, СНД та інші заінтересовані міжнародні структури організувати виїзні засідання своїх органів в Україні.

Верховна Рада України виступає з ініціативою створення групи для проведення переговорів з Російською Федерацією з метою нормалізації відносин з нею та деескалації ситуації в Європі.

Закликаємо продемонструвати солідарність з Українським народом та захистити суверенітет і територіальну цілісність України. Потурання військовим діям проти України може мати непоправні наслідки для всього світового миропорядку.

Сайт "Цивільний кодекс України" — громадський проект Компанії Wizardry © Copyright © 2022 . Sitemap
Создание сайта - Wizardry